Hádzaná

Cesta za obhajobou finále bude po novom: Považskobystričania spoznali žreb

Slovenský pohár v hádzanej mužov a žien zmenil formát súťaže. Považská Bystrica už vie, koho vyzve na úvod.

Ilustračný obrázok k článku Cesta za obhajobou finále bude po novom: Považskobystričania spoznali žreb
10
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Len na konci augusta vyvrcholil Slovenský pohár 2019/2020 a už klope na dvere ďalší ročník, ktorého novú edíciu čerstvo vyžrebovali. Prvé kolo je na programe 30. septembra. Hádzanári MŠK Považská Bystrica vstúpia do súťaže až od osemfinále, ktoré je naplánované na 31. októbra. Hrá sa len na jeden zápas.

Zmena formátu

Na úvod sa Považskobystričania predstavia v domácom prostredí, keď nám žreb prisúdil Hlohovec.

Novinkou je zmena formátu súťaže, konkrétne jeho vyvrcholenia. Tým už nebude turnaj štyroch najlepších, ako v uplynulých dvoch sezónach. „Finále v oboch kategóriách sa bude hrať na jednom mieste. Rozhodujúce súboje o pohárovú trofej však už nebudú súčasťou turnaja Final 4, na ktorom sa počas víkendu hrali aj semifinálové duely. Tie sa odohrajú už v predstihu. Myslíme si, že takýto spôsob vyvrcholenia len s finálovými duelmi žien a mužov bude mať ešte väčšiu atraktivitu pre divákov,“ vysvetlil pre zväzovú stránku riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

K. O. systém

Vo všetkých fázach sa hrá vyraďovacím systémom na jedno stretnutie, zdolaní semifinalisti nehrajú o 3. miesto. O celkovom víťazovi rozhodne 27. alebo 28. februára 2021.

Považskobystrickí hádzanári si vo finále národného pohára zahrali zatiaľ deväťkrát (1997, 2001, 2006, 2012, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020). Môžu to teda zaokrúhliť na jubilejnú desiatku, pričom by to bolo piaty rok v sérii. Z pohárovej trofeje sa tešili doteraz trikrát (2001, 2006, 2019).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie