Filip Chudý Krimi

Český cyklista (28) sa stratil v lese: Výborná práca polície a záchranárov

Policajti s horskými záchranármi hľadali strateného českého cyklistu. Ich pátranie malo šťastný koniec.

Ilustračný obrázok k článku Český cyklista (28) sa stratil v lese: Výborná práca polície a záchranárov
Zdroj: TASR

V stredu 18. marca vo večerných hodinách prišiel k policajnej hliadke na hraničnom priechode Makov z českej strany starší muž z obce Veľké Karlovice, okres Vsetín, ktorý oznámil, že jeho 28-ročný syn sa bicykloval v lesoch na moravskej strane. Mal však zablúdiť a z mobilného telefónu mal pred úplným vybitím poslať súradnice, kde sa nachádza. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Danka Adámiková.

„Operačný dôstojník po prijatí tejto informácie zorganizoval a skoordinoval policajné hliadky i príslušníkov Horskej záchrannej služby, nakoľko podľa súradníc sa mal nachádzať v lesoch obce Horná Mariková v obvode okresu Považská Bystrica,“ povedala Adámiková.

Ako ďalej uviedla, v miestnej časti Udička bol napokon cyklista vypátraný hliadkou Obvodného oddelenia PZ v Považskej Bystrici. „Nakoľko mu bola zima, poskytli mu ochranný plášť a ochranné rúško a rukavice a zabezpečili prevoz na štátnu hranicu, kde ho čakali príbuzní,“ opísala.

„Výbornou koordináciou policajných síl s operačným dôstojníkom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline bolo opäť naplnené heslo polície pomáhať a chrániť,“ dodala Adámiková s tým, že polícia je tu pre nás 24 hodín denne.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie