Filip Chudý Rôzne

Cenu Čin roka získal Ivan Sikorai: Primátorovi povedal zvláštne slová

Aj počas tohtoročných považskobystrických Dní mesta sa rozdávali ocenenia. V kategórii Čin roka si ho prevzal Ivan Sikorai. Ale tomu sa to veľmi nepozdávalo, čo oznámil aj primátorovi mesta.

Ilustračný obrázok k článku Cenu Čin roka získal Ivan Sikorai: Primátorovi povedal zvláštne slová
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Jedným z vrcholov mestských slávností každoročne býva aj slávnostné oceňovanie. Tento rok udelil primátor Karol Janas verejné ocenenie mesta Považská Bystrica v kategórii Čin roka za rok 2016 Ivanovi Sikoraiovi. Konkrétne za nezištnú dobrovoľnícku prácu pri čistení verejných priestranstiev a vodných tokov na území mesta Považská Bystrica, ako aj aktívnu činnosť vo viacerých občianskych združeniach pôsobiacich na území Považskej Bystrice.

„Toto nie je iba moje ocenenie, to je ocenenie pre celé naše združenie, ja mám na ňom malý podiel. Ja som ho síce založil, ja vymýšľam, že čo ideme a kam ideme robiť, ale sám ťažko niečo zmôžem. Osobne som aj primátorovi hovoril, že je to v podstate nespravodlivé, že som to dostal ja. No združenie sme založili len nedávno, preto sa to spravilo takto, že je to ocenenie na moje meno,“ povedal nám Ivan Sikorai.

Ale líder združenia Chceme krajšiu PB celkovo získané ocenenie vníma pozitívne, pričom si ho veľmi váži. „Získať ocenenie Čin roka, to nie je len tak, keďže sa dáva len jedna cena za rok, pričom združení a dobrovoľníkov je tu veľa,“ dodal tohtoročný laureát Činu roka. No zároveň si myslí si, že to dostali za dlhodobejšiu prácu, pričom to v celom združení berú aj o záväzok do budúcnosti, aby pokračovali v začatej práci.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považská Bystrica oslavovala jubileum: Výber FOTO z trojdňovej akcie

Ivan (29) z Považskej spravil niečo, čo sa už dnes nevidí a všetci sa tešia: Najkrajšia reakcia detí! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie