Filip Chudý Rôzne Iné športy

Čakanie na plaváreň v Považskej sa skončilo: Kedy otvorí svoje brány dokorán?

Považskobystrická krytá plaváreň bola dlhší čas zatvorená, ale tomu je už koniec. Pozrite, v ktorý deň sa sprístupní verejnosti.

Ilustračný obrázok k článku Čakanie na plaváreň v Považskej sa skončilo: Kedy otvorí svoje brány dokorán?
Zdroj: Dnes24.sk

Krytá plaváreň v Považskej Bystrici sa po viac ako dvojmesačnej prestávke opäť otvára v nedeľu 16. septembra, potvrdil nám to Ľubomír Kubovič, riaditeľ Mestských športových klubov (MŠK) Považská Bystrica, ktoré ju majú na starosti. „V súčasnosti prebiehajú všetky prípravné práce. To znamená, že od štvrtka máme napustený bazén a postupne sa nahrieva voda. Ukončená je kompletná sanitácia a tiež dezinfekcia. Ešte robíme povinné úpravy v strojovni a povinné prehliadky. Tiež sa urobili nejaké menšie murárske práce, keď sa obnovovali steny v sprchách a na vchode zo šatní do bazénovej časti,“ povedal s tým, že počas tohto leta vykonali len investície menšieho charakteru.

Bola to teda zmena oproti pôvodným plánom z leta 2017. V auguste minulého roka, keď vyhlásili na našej plavárni havarijný stav kvôli priesakom vody z bazéna, primátor mesta Karol Janas uviedol, že si uvedomujú aj problémy so stropom plavárne a nevyhnutnosť jeho rekonštrukcie. Vtedy sa hovorilo, že by mala prebehnúť v lete 2018, keďže ešte na jednu sezónu bol strop plavárne podľa primátorových slov z augusta 2017 statikmi schválený.

Minulý rok sa plaváreň kvôli spomínaným problémom otvárala až 28. októbra. Tento rok je to teda o niečo skôr, no keďže sa letné kúpalisko zatvorilo už 28. augusta, zaujímalo nás, prečo až takmer tri týždne museli ľudia čakať, kým si môžu ísť v našom meste zaplávať.

„Je to z dôvodu toho, že ľudia, ktorí pracovali na letnom kúpalisku, sú vlastne prakticky tí istí, čo pracujú aj na plavárni. Tá bola počas letných prázdnin zatvorená. Musela sa z nej vypustiť voda, vykonať dezinfekčné práce a základná sanitácia. To všetko chce čas, preto to nemohlo byť skôr. Navyše po nahriatí vody na 25 – 26 °C sa ešte musia odohrať vzorky, ktoré sa musia vyhodnotiť v certifikovanom laboratóriu,“ vysvetlil Kubovič s tým, že až na základe nich im môže dať Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici súhlas na prevádzku krytej plavárne.

Stránka MŠK informovala, že malý bazén krytej plavárne bude počas otvorenia v nedeľu z technických príčin zatvorený. „Od pondelka potom pôjde krytá plaváreň v klasickom režime, čiže bude vytvorený týždňový harmonogram. V ňom budú určené časy pre verejnosť, plavecké kluby a školy, ktoré vykonávajú plavecké kurzy,“ ozrejmil Kubovič s tým, že výšku vstupného nemenili.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie