Bývalá vojenská správa v Považskej: Čo v budove môže byť?

Ako sme vás už informovali, mestu sa podarilo predať chátrajúcu budovu bývalej vojenskej správy. Na čo sa môže využívať?

Ilustračný obrázok k článku Bývalá vojenská správa v Považskej: Čo v budove môže byť?
Zdroj: Dnes24.sk

Považskej Bystrici sa po niekoľkých rokoch podarilo na tretí pokus predať budovu bývalej vojenskej správy v centre mesta. Vo verejnej obchodnej súťaži ju predala za 281 000 eur spoločnosti, ktorá je zároveň vlastníkom Kúpeľov Nimnica. Ako informovala hovorkyňa Považskej Bystrice Iveta Kováčiková, prvá verejná obchodná súťaž na budovu bývalej vojenskej správy bola vyhlásená v roku 2015. Vtedy znalecký posudok hovoril o sume 728 000 eur. V roku 2016 bola druhá verejná obchodná súťaž, do ktorej sa nikto nezapojil. „V tomto roku mesto súťaž opäť zopakovalo, jediným hodnotiacim kritériom bola najvyššia ponúkaná kúpna cena. Znalecký posudok z marca 2017 uvádzal sumu viac ako 560 000 eur,“ doplnila Kováčiková.

Po rokoch sa teda podľa nej podarilo predať jedného z najväčších „strašiakov“ v meste, výherca ponúkol 281 000 eur, druhá najvyššia ponuka bola o 80 000 eur nižšia. „Prvú súťaž v roku 2015 mesto zrušilo, keďže o budovu prejavilo záujem Ministerstvo spravodlivosti SR. Minister financií vyčlenil na jej kúpu 500 000 eur. Predaj sa napokon nezrealizoval a dnes už ministerstvo o kúpu budovy záujem nemá,“ pripomenula hovorkyňa.

Podľa vedúcej odboru územného plánovania považskobystrickej radnice Daniely Šešovej spôsob následného využívania budovy určuje územný plán mesta najmä na nekomerčné využitie. Ten v budove povoľuje administratívne a správne priestory, služobný byt, ale aj obchodné zariadenia a zariadenia verejného stravovania, prípadne menšie ubytovacie zariadenie, ktoré však podlieha zmene územného plánu.

„Problémom pri tejto budove môže byť nedostatok parkovacích miest. Parkovanie a odstavovanie vozidiel zamestnancov a užívateľov tohto občianskeho vybavenia musí byť prednostne riešené na pozemkoch príslušných objektov alebo ich areálov,“ zdôraznila Šešová s tým, že je možná aj dohoda o prenájme parkovacích miest s vlastníkom susedných pozemkov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Dlhodobé sťažnosti zabrali: Na známej ceste v Považskej sa začalo robiť, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame