Šport Iné športy

Bystričania krok od titulu: Z Bratislavy si vezieme majstrovské mečbaly

Už len jeden víťazný zápas delí hokejbalistov Považskej Bystrice od zisku historického titulu.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania krok od titulu: Z Bratislavy si vezieme majstrovské mečbaly
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica sa priblížili k svojmu historicky premiérovému majstrovskému titulu. Po prvých dvoch finálových stretnutiach Slovenskej hokejbalovej extraligy (ShbE) vyhrávajú nad víťazom základnej časti LG Green Staff Bratislava v sérii 2:0 na zápasy.

Majstrovské mečbaly

V sobotu vyhrali na bratislavskej pôde 3:2 po predĺžení. V nedeľu zas otočili v tretej tretine nepriaznivé skóre a triumfovali 4:3.

O titule môžu Považskobystričania rozhodnúť v domácom prostredí. Tretí finálový zápas je naplánovaný na sobotu 8. augusta, prípadný štvrtý duel o deň na to.

SHbE finále play-off

Prvý zápas

LG Green Staff Bratislava – PROTEF Považská Bystrica 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 21. Virág (Axamit), 35. Takáč (Vavro, Tomkovič) – 8. Oravec (Svitana), 26. Svitana (Oravec, Škrabko), 48. Oravec (Svitana)

Zostava Považskej Bystrice: Buliš – Lukáč, M. Bednár, Dejneka, Kukučka, Švantner, Bušovský, Bujdák, Andráško – Škrabko, L. Bednár, Demáček – Oravec, Svitana, Teplický – L. Ďurkech, Rufati, Piják – Lipták, Linet, Poliaček – Drábik

Zostrih z prvého finále.

Zdroj: YouTube.com

Druhý zápas

LG Green Staff Bratislava – PROTEF Považská Bystrica 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Góly: 5. Mikulčík (Takáč, Tomkovič), 22. Bilik (Müller), 28. Šalka (Takáč) – 27. Svitana, 29. Linet (L. Bednáč, Rufati), 34. Lipták (Drábik), 40. Svitana (Oravec, Dejneka)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.