Hádzaná

Bystričania bez tlaku, favorit je iný: Šanca na obhajobu však existuje, PROGRAM

V Bardejove sa budú odovzdávať jediné trofeje predčasne ukončenej hádzanárskej sezóny. Slovenský pohár obhajujú Považskobystričania.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania bez tlaku, favorit je iný: Šanca na obhajobu však existuje, PROGRAM
13
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Špecifická uplynulá hádzanárska sezóna, ktorú poznačila pandémia koronavísu, napíše svoju bodku počas nadchádzajúceho víkendu. V Bardejove sa uskutoční turnaj Final four Slovenského pohára (SP) mužov a žien 2019/2020.

Odložili na leto

Final four SP sa pôvodne malo uskutočniť 14.-15. marca 2020, ale pandémia koronavírusu narušila plány organizátorov. Slovenský zväz hádzanej (SZH) neskôr zrušil všetky ligové súťaže a anuloval sezónu 2019/2020, ale Slovenský pohár odložil na leto. Ten bude jedinou súťažou, ktorá v tomto ročníku spozná svojich víťazov.

Semifinálové dvojice sú známe od vlaňajšieho decembrového žrebu v bratislavskom sídle Slovenského zväzu hádzanej (SZH). V sobotu 29. augusta sa k slovu najskôr dostanú ženy. Od 13.00 h nastúpi priamo nasadený obhajca Iuventa Michalovce proti prvoligovému HK Sokol Bánovce nad Bebravou, o 15.00 h si zmerajú sily HK Slovan Duslo Šaľa s tímom ŠŠK Prešov.

Rozlúčka

Nasledovať bude mužské semifinále Tatran Prešov – HKM Šaľa (17.00 h), ktoré je reprízou z vlaňajška, a potom od 19.00 h nastúpi MHC Štart Nové Zámky proti obhajcovi z MŠK Považská Bystrica. Tento súboj povedú skúsení arbitri Peter Brunovský – Vladimír Čanda, pre ktorých je bardejovské podujatie rozlúčkou s domácou rozhodcovskou scénou.

V nedeľu 30. augusta sa aj pred televíznymi kamerami RTVS odohrajú obe finále. Od 18.00 h budú o trofej bojovať dva najlepšie ženské tímy a od 20.15 h vyvrcholí podujatie finálovým zápasom SP mužov.

Náročné semifinále

Ako uviedol pre stránku SZH kouč MŠK Václav Straka, Považskobystri­čania, hoci sú obhajcovia, sa nepovažujú za favoritov. „Táto pozícia stopercentne patrí Tatranu. My na seba v tomto smere nevyvíjame žiadny tlak. Už v semifinále nás čaká náročná konfrontácia. S Novozámčanmi sme odohrali posledný duel pred nútenou pauzou i prvý po nej, oba sme síce tesne prehrali, ale to nie je smerodajné,“ povedal.

Straka vyzdvihol kvalitnú základnú zostavu súpera, dobrého brankára a i poukázal na novú hviezdnu posilu Štartu. „Nečaká nás nič jednoduché. Martin Straňovský nastúpil proti nám už v príprave, je to veľká osobnosť a je len dobré, že ho naďalej uvidíme na slovenských palubovkách. My ešte nie sme vo finále, ale ak by sa nám to podarilo a opäť by to bolo proti Prešovu, tak do toho pôjdeme ako v predchádzajúcom ročníku, keď sme verili, že pri tomto systéme na jeden zápas môžeme prekvapiť. Vtedy sa nám to podarilo, to však neznamená, že sa z toho stane pravidlo, ale šanca existuje,“ dodal Straka pre zväzový web.

Program Final four Slovenského pohára

sobota 29. augusta 2020 – semifinále:
Ženy
13.00 h Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou
15.00 h ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa
Muži
17.00 h Tatran Prešov – HKM Šaľa
19.00 h MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica

nedeľa 30. augusta – finále:
ženy
18.00 h víťazi semifinálových zápasov (priamy prenos RTVS)
muži
20.15 h víťazi semifinálových zápasov (priamy prenos RTVS)

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Famózny úspech na FOTO: MŠK Považská Bystrica víťazom Slovenského pohára
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie