Filip Chudý Kultúra

Budete víkendovať v Považskej? Aj toto môžete zažiť počas voľných dní

Tento víkend bude mať prívlastok posledný novembrový. Počas neho môžete zažiť množstvo podujatí. Stačí si len vybrať.

Ilustračný obrázok k článku Budete víkendovať v Považskej? Aj toto môžete zažiť počas voľných dní
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Ako stanoviť hranice a nezničiť si vzťah s deťmi

23. novembra o 17:00, MC Včielka

V Materskom centre Včielka pripravili prednášku s názvom Ako stanoviť hranice a nezničiť si vzťah s deťmi.

Hokej: Považská Bystrica – Dubnica

23. novembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice si po nedávnej úspešnej sérii výsledkov priblížili postup do play-off, ale ten ešte zďaleka nemajú istý, preto musia zbierať body aj naďalej. V považskom derby proti Dubnici by chutili dvojnásobne.

Creed II

23. novembra o 18:30, kino Mier

Adonis Creed bojuje – so životom i sám so sebou. Snaží sa zo všetkých síl, aby sa venoval svojim najbližším a zároveň nezanedbával prípravu na dôležitý súboj v ringu. Čaká ho silný súper, ktorého meno sa navyše spája s dávnym nešťastím v jeho rodine, a blížiaci sa zápas bude preto nielen náročný, ale i veľmi osobný. Spolu s Rockym po svojom boku sa Adonis pokúsi naplniť dávny odkaz a získať odpoveď na otázku, za čo sa oplatí bojovať. Americký akčný film.

Koncert skupiny Meteors

23. novembra o 19:00, Swim club

Nad plavárňou to bude v piatok žiť, o čo sa postará považskobystrická skupina Meteors so svojím koncertom. Vstup je voľný.

Zóna bez peňazí

24. novembra o 9:00, CoolTajneR

Zóna bez peňazí bude u nás prebiehať v sobotu od 9:00 do 18:00 v CoolTajneRi v priestoroch domu kultúry. Ide o veľkú burzu vecí, na ktorej nebudete potrebovať peniaze.

Hokejbal: Považská Bystrica – Svidník

24. novembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Hokejbalisti Považskej Bystrice odohrajú posledný domáci zápas v jesennej časti, v ktorom privítajú Svidník. Odskočia mu vo vyrovnanej tabuľke?

Grinch

24. novembra o 16:00, kino Mier

Grinch, rovnako ako veľa iných bytostí, nenávidí Vianoce. Zatiaľ čo väčšina z nás rezignuje a sviatky pokoja potichu pretrpí, on sa rozhodne ich zničiť. Americká animovaná komédia.

Hádzaná: Považská Bystrica – Pallamano Pressano

24. novembra o 18:00, športová hala

Na talianskej pôde naši chlapci vyhrali po kvalitnom výkone 28:24, ale história náš už naučila, že postup treba potvrdiť až v odvete. Príďte pomôcť Považkobystričanom na ceste do osemfinále Vyzývacieho pohára.

Fantastické zvieratá: Grindelwaldove zločiny

24. novembra o 18:30, kino Mier

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne – získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. Fantazijný film.

Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

25. novembra o 16:00, kino Mier

Blíži sa zima a naši kutilovia Pat a Mat to nemôžu nechať len tak. Pre našich majstrov nie je žiadna komplikácia prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká. Pat a Mat a ich zimné dobrodružstvá, tak to tu ešte nebolo!

Úsmevy smutných mužov

25. novembra o 18:30, kino Mier

Úsmevy smutných mužov je celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Josefa Formánka. Miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu o chľaste, vôli a vesmíre rozpráva úspešný spisovateľ, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa potom Josef stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami. A vznikajú tú priateľstvá a situácie, ktoré v obyčajnom živote ani nie sú možné. Česká komediálna dráma.

Výtvarné hľadanie

Kino Mier

Ide o druhú výstavu obrazov členov výtvarného klubu, ktorý pracuje pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v kine Mier v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie