Filip Chudý Rôzne

Bude v Považskej bezpečnejšie? Kamery už aj na týchto miestach

Považskobystrickej mestskej polície sa podarilo rozšíriť a kamerový systém. Vieme, ktoré časti mesta sú monitorované.

Ilustračný obrázok k článku Bude v Považskej bezpečnejšie? Kamery už aj na týchto miestach
Zdroj: Dnes24.sk

Náčelník Mestskej polície v Považskej Bystrici Juraj Lieskovský uviedol, že nezastupiteľnú úlohu pri ich práci má kamerový systém, ktorý sa za posledné roky obnovil a rozšíril. „Pred šiestimi rokmi sme mali jedenásť kamier, dnes ich je 51,“ povedal.

„Sú nainštalované v lokalitách, kde často dochádzalo k protiprávnemu konaniu, na verejných priestranstvách, v blízkosti materských a základných škôl,“ ozrejmil náčelník považskobystrickej mestskej polície.

Mestská polícia v Považskej Bystrici sa podľa jeho slov snaží neustále zapájať do rôznych projektov. Naposledy bola úspešná a reagovala na výzvu Úradu vlády na prevenciu kriminality mládeže. Vďaka tomu získala ďalších päť kamier.

Tie boli v septembri nainštalované v centrálnej mestskej zóne pri fontáne, na podchode pri Priore z oboch strán, pri bývalom CBA na sídlisku Stred, na parkovisku pred VÚB a za obchodným domom Tabat.

„Do budúcna by sme sa chceli dostať na počet nejakých 75 – 80 kamier. Určite bude teraz prioritou mať zosnímané výjazdy z mesta. Ide o spoločný cieľ mestskej a štátnej polície, pričom práve tieto špeciálne kamery by zachytávali vozidlá až do rýchlosti 200 km/h. Tie by v mnohom pomohli pri objasňovaní trestnej činnosti, hľadaní rôznych osôb či odcudzených vozidiel,“ dodal Lieskovský.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Toto je jeden z najznámejších záberov kamerového systému v Považskej Bystrici.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie