Rôzne

Bude súdu v Považskej Bystrici šéfovať žena? Na svete je meno kandidátky

Na predsednícky post Okresného súdu v Považskej Bystrici sa vypísalo už štvrté výberové konanie. Kto chce zasadnúť na šéfovskú stoličku?

Ilustračný obrázok k článku Bude súdu v Považskej Bystrici šéfovať žena? Na svete je meno kandidátky
Zdroj: Dnes24.sk

Prebieha v poradí už štvrté výberové konania na obsadenie postu predsedu Okresného súdu v Považskej Bystrici. Termín na prihlásenie uchádzačov vypršal v pondelok 27. júla 2020. „Do výberového konania sa prihlásila sudkyňa Okresného súdu Považská Bystrica Katarína Krivulčíková. Očakávame, že termín výberového konania bude vyhlásený v najbližších dňoch,“ informovalo tlačové oddelenie Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.

Chce obnoviť dôveru

Katarína Krivulčíková na OS v Považskej Bystrici pracuje ako sudkyňa viac ako 19 rokov. Takmer štyri roky je podpredsedníčkou sudcovskej rady a vyše dvoch rokov je predsedníčkou grémia.

Absolventka ZŠ Slovenských partizánov, považskobystrického gymnázia a Právnickej fakulty Univerzity Komenského v motivačnom liste okrem iného uvádza, že o funkciu sa uchádza preto, že by v nej mohla využiť svoje odborné vedomosti a praktické skúsenosti. „Zásadnou motiváciou je však moja snaha o obnovenie dôvery v justíciu, spravodlivosť, objektívnosť a nezávislosť v rozhodovaní sudcov,“ uviedla.

Proces hľadania predsedu

Hľadanie nového predsedu OS v Považskej Bystrici začalo po tom, ako jeho dlhoročnú predsedníčku Helenu Loduhovú odvolal v januári 2020 z funkcie už bývalý minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd). Ako dôvod bolo uvedené manažérske zlyhanie pri finalizácii kúpy budovy pre OS Považská Bystrica a následne aj príprava presťahovania súdu do novej budovy.

Do prvého výberového konania sa prihlásil len Róbert Jankovský, ale svoju žiadosť vzal späť. Preto bolo vyhlásené druhé výberové konanie, do ktorého sa však neprihlásil nikto. Do tretieho sa prihlásil opäť iba Jankovský, pričom pred výberovou komisiou uspel, ale ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa ho rozhodla nevymenovať do funkcie, keďže aj s ohľadom na výsledky výberového konania mala o ňom pochybnosti.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie