Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Boj o druhé miesto len pre stoličky: Unavená Považská nepremenila šance, VIDEO

V dôležitom stretnutí o druhé miesto extraligovej tabuľky hráči Považskej Bystrice nezvládli. Takto to videli tréneri.

Filip Chudý Hádzaná Video
Filip Chudý Hádzaná Video

Boj o druhé miesto len pre stoličky: Unavená Považská nepremenila šance, VIDEO

V dôležitom stretnutí o druhé miesto extraligovej tabuľky hráči Považskej Bystrice nezvládli. Takto to videli tréneri.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V stredajšej dohrávke 13. kola Niké Handball extraligy vyhral HK Košice na palubovke MŠK Považská Bystrica 30:28. „Začali sme hrať asi až v 40. minúte, čo na takéhoto súpera nestačí. Hráči boli možno unavení, ale skôr v hlave, pretože sa ukázalo, že síl máme viac ako súper, keďže sme druhý polčas vyhrali. Nevyzeralo to ako súboj o druhé miesto, čo ma mrzí, keďže emócie a nadštandardné nasadenie sme neukázali,“ zhodnotil stretnutie domáci tréner Václav Straka.

Nepremenené šance

Výsledok ovplyvnili aj nepremenené čisté šance jeho zverencov. „Aj to urobilo rozdiel. Asi trikrát sme netrafili prázdnu bránu, z toho dve lopty skončili na žrdi. Nedali sme aj dve sedmičky a ďalšie šance. Žiaľ, prejavilo sa to na výsledku,“ povedal.

Považskobystričania si touto prehrou skomplikovali boj o druhé miesto, keď mohli súperom odskočiť, ale takto majú rovnako bodov ako HK Košice a tiež Hlohovec. „Stále je to otvorené. Čakajú nás ďalšie zápasy, pričom sa nemôžeme pozerať len hore, ale aj okolo seba, keďže sú pred nami náročné súboje, na ktoré sa musíme skonsolidovať a dobre pripraviť,“ doplnil tréner MŠK.

Športové správy

Využili únavu

Podľa košického trénera Martina Liptáka to bol veľmi dobrý a dramatický extraligový zápas. „Škoda, že to bolo len pre stoličky. My sme využili aj únavu Považskej Bystrice, ktorá mala v nohách dva náročné zápasy, do toho ešte aj Petra Juráka majú po zranení,“ uviedol.

Podľa neho rozhodol hlavne prvý polčas. „My sme hrali tempo hádzanú. Domáci sa v útoku nepresadzovali, pričom niečo nám chytil aj Popčák. To sme využívali na protiútok, kde sme súpera trestali, pričom vznikol šesťgólový rozdiel, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci,“ do­dal.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Sumár

MŠK Považská Bystrica – HK Košice 28:30 (12:17)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Plšek, Sloboda 1, Bystrický 5, Hozman 6, Petrík, Jurák 2, Briatka 6/2, Štefina 1, Urík , Vallo 1, Kvaššay , Žilinčík 5, Valášek, Gardian 1
HK: Vasiľ, Popčák, Shejbal – Hruščák 8/2, Dani 2, Hriňák 6, Melich, Baláž 2, Tumidalský 1, M. Ľoch, E. Ľoch 4, Stráňovský 3, Guzy 4
Rozhodovali: Cipov – Klus, vylúčení: 1 –5, 7m hody: 4/2 – 4/2, bez divákov

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

FOTO: MŠK Považská Bystrica - HK Košice 28:30
12
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín