Filip Chudý Rôzne

Bohaté aktivity najstarších Považskobystričanov: Čo všetko stihli v marci?

Považskobystrickí seniori mali počas marca pripravených veľa aktivít, ktoré vyvrcholili tento týždeň. Čomu sa venovali?

Ilustračný obrázok k článku Bohaté aktivity najstarších Považskobystričanov: Čo všetko stihli v marci?
Zdroj: TASR

Mesto Považská Bystrica v tomto roku pripravilo projekt Rok priateľsky k seniorom. V rámci neho si občania v dôchodkovom veku môžu užiť niekoľko zaujímavých aktivít, ako odborné prednášky, počítačové kurzy, či tvorivé workshopy. Na začiatku marca bola pre seniorov pripravená odborná prednášku, na ktorej lekár Igor Steiner porozprával o prirodzenej imunite. Okrem toho si seniori mohli nechať odmerať krvný tlak, CO vo vydychovanom vzduchu, BMI index, či okysličenie krvi oximetrom. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

„Počas celého marca tiež prebiehal pre seniorov kurz počítačových zručností, ktorý bol rozdelený na kurzy pre začiatočníkov a pokročilých, pričom vyvrcholili v utorok a stredu. Seniori sa zoznámili so základnou prácou na počítači, s internetom, naučili sa posielať e-maily, telefonovať cez skype, používať sociálne siete aj vyhľadávať internetové obchody, či používať internet banking,“ uviedla Kováčiková.

Vo štvrtok boli pre seniorov pripravené aj tvorivé dielne, na ktorých vyrábali veľkonočné vence. Pre seniorov sú v tomto roku pripravené aj prednášky o bezpečnosti, zdravom životnom štýle a ďalšie zaujímavé aktivity, doplnila mestská hovorkyňa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Radnica v Považskej sa bude uchádzať o peknú sumu: Kam by mala smerovať?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie