Filip Chudý Rôzne

Bezplatné testovanie v Považskej Bystrici: Bude na MIESTE v centre mesta

V Považskej Bystrici vytvoria bezplatné odberné miesto na prízemí okresného úradu. Ako to má vyzerať?

Ilustračný obrázok k článku Bezplatné testovanie v Považskej Bystrici: Bude na MIESTE v centre mesta
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Odberné miesto na bezplatné testovanie antigénovými testami vznikne v Považskej Bystrici na prízemí okresného úradu. Vyplýva to z pondelkovej (9. 11.) dohody okresného úradu, mesta a považskobystrickej nemocnice.

Dobrá dostupnosť

„Hľadali sme možnosti a riešenia na vytvorenie tohto stáleho odberného miesta. Spoločne sme sa dohodli, že vznikne na okresnom úrade, ktorý sídli v centre. V jeho okolí sú parkoviská, takže aj dostupnosť pre občanov bude dobrá. Výsledok rokovania je taký, že okresný úrad dá priestory, mesto poskytne materiálno-technické vybavenie a nemocnica personál,“ uviedol primátor Karol Janas s tým, že testovanie sa má začať už tento týždeň.

Podľa riaditeľa nemocnice s poliklinikou (NsP) Igora Steinera pre nedostatok zdravotníckeho personálu nebude jednoduché ho zabezpečiť na odberné miesto. Navyše chýbajú informácie.

„Nemáme žiaden predpis, či sa budú alebo nebudú vydávať certifikáty, kam sa budú hlásiť pozitívne otestovaní. Podľa vyjadrenia vlády by tu mala byť osemhodinová prevádzka, no ja to nepovažujem za optimálne vzhľadom na to, že väčšina ľudí chodí do práce a možno bude potrebovať tieto testy vykonávať aj neskôr. Uvidíme, aký bude záujem a požiadavky obyvateľstva a či s otváracími hodinami bude možné v rámci potreby hýbať,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Cez okienko

Podľa slov prednostu Okresného úradu Považská Bystrica Andrej Tordu vznikne odberné miesto po presťahovaní súdu v prázdnych priestoroch budovy ABŠO, kde sa má testovať cez okienko, čiže ľudia by ani nevstúpili do budovy, ale počkali by si na výsledky v priestore pri mestskom úrade. Ako však upozornil, všetko to ešte musí schváliť Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici.

Ako zdôraznil, ich snahou je to spustiť tento týždeň hlavne kvôli ľudom, pričom predpokladá, že by to mohlo byť v druhej polovici týždňa. Presný termín a ani prevádzkový poriadok však určený ešte nie je.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie