Filip Chudý Kultúra

Beží to rýchlo: O to viac si treba užiť posledný májový víkend v okolí Považskej

Pred nami je záverečný májový víkend. Ak ešte neviete, kde a ako ho v našom meste a okolí stráviť, tu je malá pomôcka pre vás.

Ilustračný obrázok k článku Beží to rýchlo: O to viac si treba užiť posledný májový víkend v okolí Považskej
Zdroj: TASR

O cenu Dominika Tatarku

24. mája o 13:30, Kultúrny dom Plevník – Drienové

Ide o vyhodnotenie 17. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže, ktorej cieľom je motivovať deti, mládež a dospelých vo vzťahu k literatúre, umožniť verejnú prezentáciu a tvorivú konfrontáciu ich tvorby.

Vlad Vakov – Vnútorné príbehy

24. mája o 18:00, MG ART Galéria

Výstava Vlada Vakova s názvom Vnútorné príbehy potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 28. júna a je spojená s predajom diel. Vernisáž sa uskutoční v piatok. Galéria býva potom otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

John Wick: Parabellum

24. mája o 19:00, kino Mier

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

Coolkvíz liga – 6. kolo kvízu

24. mája o 19:00, KC Cooltajner

Zostavte tím, ktorý môže mať až osem hráčov. Štartovné na hráča je 1 €, ktoré putuje do banku. Čaká na vás päť súťažných kôl a záverečná rozstrelovka.

Idem na DNB do Subway vol.11 – Toxicbass Djs

24. mája o 22:00, Subway club

Celá noc sa bude niesť v znamení DnB music (neuro, deep, hardcore a jungle).

Hokejbal: Považská Bystrica – Skalica

25. a 26. mája o 13:00, hokejbalové ihrisko

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica sú blízko k titulu. Ak v oboch domácich zápasoch počas víkendu vyhrajú, stanú sa majstrami.

Poď na hrad!

25. mája o 14:00, Považský hrad

Príďte si oddýchnuť na Považský hrad. Kde budú ukážky remesiel, palných zbraní a nielen to. Vstup je voľný.

Orlovské hody

25. mája o 15:00, areál MŠ Orlové

Orlovské hody a oslavy Dňa matiek v jednom, to bude sobota v Orlovom. Občerstvenie a bohatý program až do večera. Vystúpia Jadranka, kapela Knut Knottgursen, ĽH Bartošovci, Vaneska Korenačková a budú aj ukážky mestskej polície.

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

25. mája o 16:00, kino Mier

Pred príchodom zimy si rodinky rôznych druhov hmyzu musia spraviť zásoby na zimu. Preto keď padne prvá snehová vločka na ich obydlia, vyhlásia pohotovosť a spoločne sa vyberú hľadať zásoby do komory. Musia byť dobre pripravené, nakoľko zima trvá dlho a chrobáčie rodinky potrebujú prežiť toto dlhé zimné obdobie v teple a s plnými bruškami. Animovaný film.

Divadlo DEMOscéna (TT) | Pieseň španielskych mušiek

25. mája o 19:00, KC Cooltajner

Predstavenie divadelného súboru DEMOscéna z Trnavy, ktorý sa predstaví so svojou inscenáciou Pieseň španielskych mušiek

Pokémon Detektív Pikachu

26. mája o 16:00, kino Mier

Obľúbená elektrizujúca príšerka Pikachu pátra spolu s Timom, dvadsaťjedenročným chlapcom, po jeho zmiznutom otcovi, úspešnom detektívovi. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Animovaný film.

Daddy Cool

26. mája o 19:00, kino Mier

Adriena odkopne jeho manželka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli, až na neho. Francúzska komédia.

Farebné impresie

Kino Mier

Považské osvetové stredisko a PX Centrum pozývajú na výstavu obrazov Farebné impresie od autorky Aly Teicherovej, rod. Hudekovej. Výstava potrvá do 30. mája v kine Mier. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Aj takto sa zabávajú inde na Slovensku

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie