Filip Chudý Rôzne

Bez nárečia by to tu nebolo ono: Hľadá sa najobľúbenejšie slovo používané v Považskej!

Svoje nárečie Považskobystričania radi využívajú aj v súčasnosti. A ktoré slovo je v našom meste to naj? Rozhodnúť o tom môžete aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Bez nárečia by to tu nebolo ono: Hľadá sa najobľúbenejšie slovo používané v Považskej!
Zdroj: Dnes24.sk

V našom nárečí sa, samozrejme, vyskytuje veľa zaujímavých a krásnych slov. Tie sú súčasťou hornotrenčianskych nárečí, pričom nielenže každá dolina nášho okresu, ale pomaly rovno aj každá obec má svoje vlastné výrazy. Mnohé z nich denne používame aj v našom meste a bez nich by to tu hádam ani nebolo ono.

Slová ako dzedzina, ogarek, poj sem patria u mnohých k dennému slovníku, ďalšie ako ancichvost, alebo napríklad pľúskanica možno nie k až tak frekventovaným, ale k nášmu mestu takisto bezpochyby patria.

Nárečových slov, ktoré sa v Považskej Bystrici používajú a sú pre naše mesto príznačné, je prirodzene mnoho. A ktoré presne je vášmu srdcu najviac blízke? Hľadáme totiž to najobľúbenejšie! A môže to byť práve to vaše… Zapojte sa aj vy a napíšte nám svoje najobľúbenejšie nárečové slovíčko, ktoré sa používa v Považskej Bystrici. Môžete tak urobiť:

Následne vyberieme z vašich odpovedí najviac frekventované takéto spomínané slovíčka, za ktoré budete môcť osobne zahlasovať v ankete. Zaslať nám svoj návrh môžete jedným z vyššie uvedených spôsobov do 23. augusta 2018 12:00 hod.

Z následného hlasovania na našom portáli vzíde jediný víťaz – kráľ či kráľovná nášho slovníka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie