Filip Chudý Krimi

Autobus v priekope, v aute päť zranených: FOTO z miesta nehody blízko Považskej

Vážna nehoda blízko nás spôsobila zranenia piatim ľuďom a uzatvorenie známej cesty. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Autobus v priekope, v aute päť zranených: FOTO z miesta nehody blízko Považskej
4
Galéria
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

Ako sme vás informovali, v utorok 15. mája po 15:00 sa stala dopravná nehoda autobusu a osobného motorového vozidla, konkrétne na ceste č. II/507 v katastri obce Nimnica. Potvrdil to hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík s tým, že na zásah boli vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova a štyria hasiči z Považskej Bystrice s dvomi zásahovými vozidlami.

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že havarovaný autobus sa nachádza v priekope vedľa cesty, prevrátený na bok a osobný automobil zostal uviaznutý pri krajnici vozovky. Pri dopravnej nehode sa zranilo všetkých päť osôb z päťčlennej posádky osobného vozidla. V havarovanom autobuse sa nikto nenachádzal, vodič bol bez zranení,“ povedal Petrík.

Ako ďalej uviedol, zasahujúci hasiči začali ihneď s poskytovaním predlekárskej prvej pomoci zraneným osobám a po príchode zdravotníkov asistovali pri ďalšom ošetrovaní a následnom transporte do vozidiel ZZS. „Na miesto udalosti bol privolaný aj vrtuľník Leteckej záchrannej služby, do ktorého bola preložená jedna zranená osoba a transportovaná na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ doplnil.

Príslušníci HaZZ podľa Petríkových slov zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. „Po ukončení zasáhu bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície. V dôsledku dopravnej nehody bola cesta č. II/507 počas zásahu uzatvorená v oboch smeroch,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Vážna nehoda neďaleko Považskej: Zábery priamo z miesta
4
Galéria
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie