Rôzne

Alarmujúce číslo: Aha, koľko ľudí je v povinnej karanténe v regióne Považskej!

Jedným zo spôsobov boja proti koronavírusu je aj karanténa. Zisťovali sme, koľko ľudí v nej musí byť v našom okolí povinne.

Ilustračný obrázok k článku Alarmujúce číslo: Aha, koľko ľudí je v povinnej karanténe v regióne Považskej!
Zdroj: TASR

Od pondelkového (6. apríla) rána 7.00 h do platnosti vstúpili nové opatrenia, ktoré boli prijaté vládou SR na boj s novým koronavírusom. Medzi opatrenia patrí napríklad to, že každý, kto vstúpi na územie SR po tomto čase, musí ísť do izolácie do určených zariadení na dobu nevyhnutnú na vykonanie laboratórnej diagnostiky ochorenia COVID-19. V prípade negatívneho výsledku testu sa tejto osobe nariaďuje domáca izolácia v celkovej súhrnnej dobe 14 dní. Tú musia dodržiavať aj osoby žijúce v spoločnej domácnosti.

Celkový počet

Predtým sa situácia ohľadom karantény menila za pochodu. Nás zaujímali aktuálne čísla od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici, ktorého pôsobnosť je na území okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

„Počet ľudí v povinnej karanténe nariadenej RÚVZ so sídlom v Považskej Bystrici je 163. Sú to osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19,“ informovala regionálna hygienička Renata Beníková.

Povinné nahlásenie

Ako ďalej uviedla, osobám, ktoré sa vrátili zo zahraničia vrátane osôb žijúcich v spoločnej domácnosti bola nariadená karanténa opatrením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia v domácom prostredí a zároveň uložená povinnosť nahlásiť sa telefonicky alebo mailom svojmu ošetrujúcemu lekárovi. „Ošetrujúci lekár vydal pre uvedené osoby karanténnu PN,“ doplnila.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie