Rôzne Kultúra

Akcie v Považskej až do leta zrušené: Ako to bude s jarmokom?

Na kultúrne podujatia si budú musieť Považskobystričania počkať. Krízový štáb mesta sa ich rozhodol na najbližšie mesiace zrušiť.

Ilustračný obrázok k článku Akcie v Považskej až do leta zrušené: Ako to bude s jarmokom?
Zdroj: Dnes24.sk

Krízový štáb Považskej Bystrice rozhodol na prvom aprílovom zasadnutí o tom, že všetky mestské plánované kultúrne akcie do konca júna budú zrušené. Bude sa tak pokračovať v stave, ktorý je to už približne mesiac, keď sa v našom meste nekonajú žiadne predstavenia či koncerty.

Dni mesta a jarmok spojené?

Tento rok tak nebude Bezhraničné valašenie na Kohútke, ani oslavy oslobodenia mesta či stavanie májov. Júnové Dni mesta taktiež nebudú, ale tie úplne zrušené zatiaľ nie sú.

„Dni mesta sme dočasne na presunuli na jeseň, a ak to situácia dovolí, spojíme ich s jarmokom (ten býva tradične koncom septembra, pozn.),“ povedal primátor Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ).

Zrušenie a posuny

V minulých dňoch bolo ďalšími organizátormi oznámené, že sa tento rok neuskutočnia ani obľúbený Beh nádeje či Mladý talent Považskej Bystrice. Obe mali byť tiež počas jarných mesiacov.

PX Centrum zároveň oznámilo, že zabezpečilo s agentúrami náhradné termíny podujatí (koncerty, predstavenia) v kine Mier na jeseň a zimu tohto roka.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie