Filip Chudý Kultúra

Aj na dedinách to bude žiť: PREHĽAD fašiangových zábav a obľúbená zabíjačka

Pred nami sú jedny z posledných voľných februárových dní. Tie so sebou prinášajú rôzne podujatia. Kde sa dá v Považskej Bystrici a okolí zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Aj na dedinách to bude žiť: PREHĽAD fašiangových zábav a obľúbená zabíjačka
Zdroj: TASR

Hokej: Považská Bystrica – Levice

21. februára o 18:00, zimný štadión

Považskobystrickí hokejisti nepostúpili do play-off, no sezónu treba so cťou dohrať a naladiť sa víťazne. A to už proti Leviciam.

1917

21. februára o 18:30, kino Mier

Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1 600 spolubo­jovníkov – vrátane Blakeovho brata. Historický film.

Tradičná zabíjačka na snehu

22. februára o 9:00, Ski Ráztoka – Horná Mariková

Obľúbené a už tradičné podujatie v tunajšom lyžiarskom stredisku

Fašiangové zábavy v okrese

22. februára

Pochod masiek začína v sobotu o 9.30 h v Sádočnom a tiež v Záskalí, v Pružine a Malých Ledniciach (hudobná zábava o 21.30 h) štartuje o 10.00 h, v Papradne o 14.00 h, v Brvništi o 15.00 h a tam o 17.00 h aj hudobná zábava. V Hornom Lieskove sa bude zabávať od 19.00 h, v Bodinej je zábava o 20.00 h, vo Vrchteplej sa bude tancovať od 21.00 h.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

22. februára, telocvičňa ZŠ Stred

Stolní tenisti TTC Považská Bystrica a Medeko Považská Bystrica odohrajú domáce zápasy v rámci tretej ligy. TTC nastúpi o 10.00 h proti Starej Turej a o 15.00 h proti rezerve Nového Mesta nad Váhom. Medeko hrá proti rovnakým súperom a v rovnakých časoch, ale v opačnom poradí. Stolné tenistky TTC v rámci prvej ligy privítajú o 10.00 Výčapy – Opatovce a o 16.00 Trnávku Bratislava.

Ľadová sezóna 3

22. februára o 16:00, kino Mier

NeNORMálny ľadový medveď Norm spolu s nezničiteľnými lumíkmi je späť. Cool partička bude tentoraz zasahovať až v ďalekej Číne. Celý Sever je hore nohami z príprav na svadbu Normovho starého otca, ktoré má na starosti Norm. Animovaná komédia.

Hádzaná: Považská Bystrica – Hlohovec

22. februára o 18:00, športová hala

V nadstavbovej časti bojujú naši hádzanári o čo najlepšie miesto pred play-off. Ak si chcú poistiť druhú priečku, treba zvládať domáce duely. Ako aj ten proti Hlohovcu.

Chlap na striedačku

22. februára o 18:30, kino Mier

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Česká komédia.

1. vintage bál KC Cooltajner

22. februára o 19:00, KC Cooltajner

Takmer štvorhodinový maratón hudobníkov, spevákov, pedagógov a pozvaných hostí z Považskej Bystrice, Púchova a okolia, počas ktorého nemusíte len sedieť a počúvať, ale svoje emócie nechať plynúť aj na tanečnom parkete.

Detský karneval

23. februára o 14:00, KD Stupné

Divadelný súbor Ivana Pišku spolu s ďalšími organizuje v Stupnom v nedeľu karneval pre deti. Prebehne v tamojšom kultúrnom dome, každá maska bude odmenená, pričom o zábavu sa tiež postará DJ DŽOXY.

Basketbal: Považská Bystrica – Žilina

23. februára o 15:00, telocvičňa SZŠ DSA Rozkvet

Basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica prežívajú úspešný návrat na prvoligovú mapu. Víťaznú sériu by chceli predĺžiť aj v domácom stretnutí proti Academicu ŽU Žilina.

Považská hitparáda – 41. kolo

23. februára o 15:00, kino Mier

Už 41. kolo obľúbenej pesničkovej súťaže. Hosťom programu je hudobná skupina Disk, o hudobný sprievod sa postará Bonita a moderátorom je Pavol Hrobárik.

Karneval v Cooltajneri

23. februára o 16:00, KC Cooltajner

Vynikajúci DJ Murko – tešte sa na tancovačku! Pripravujú sa zábavné hry a aktivity. Maľovanie na tvár od Janky Zvrškovcovej. Pitný režim je zabezpečený,

Judy

23. februára o 18:30, kino Mier

Judy Garland je fenomenálna speváčka a úspešná herečka, ktorá sa už od útleho veku stáva miláčikom celej Ameriky. Jej talent si podmaňuje milióny divákov na celom svete. Jej kariéra je doslova splneným snom. Ale všetko má svoju cenu. Úspech a sláva si vyberajú vysokú daň. Jej život sprevádza pocit osamelosti, jej démonom je alkohol a závislosť na liekoch. Životopisný film.

Výlet do sveta fantázie

Kino Mier

Výstava maľby a skla Petrolenelly Vlhovej a Zuzany Doktorovej Zajacovej. Výstava potrvá do 21. februára 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a počas prevádzky PX Centra.

FotoRozkvet 2019

Kino Mier

Repríza výstavy fotografií z 19. ročníka letnej fotografickej súťaže organizovanej VMČ Rozkvet. Výstava potrvá do 31. marca 2020. Pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h, v stredu až do 18.00 h a cez víkendy počas prevádzky PX Centra.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Fašiangový sprievod v obci Plevník- Drienové vyzeral takto.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie