Filip Chudý Rôzne

A je to tu! Toto je DEŇ, kedy sa spojazdní Orlovský most, FOTO

Motoristi z Považskej Bystrice a okolia si konečne vydýchnu. Na svete je už dátum, kedy sa otvorí premávka na celom Orlovskom moste.

Ilustračný obrázok k článku A je to tu! Toto je DEŇ, kedy sa spojazdní Orlovský most, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme informovali v piatok 4. decembra, v súvislosti s dokončovacími prácami na Orlovskom moste a odovzdávaním stavby sa vytvárali kolóny, pričom tento stav má trvať do začiatku budúceho týždňa. Zopakovala sa tak situácia z úvodnej fázy prác, kedy v Považskej Bystrici nastal pamätný veľký dopravný kolaps.

Koniec

Dobrou správou je však to, že už by malo ísť naozaj o koniec. Zrekonštruovaný úsek má byť totiž odovzdaný do užívania v utorok 8. decembra 2020 o 8.00 hod.

Termín potvrdila Lenka Kukučková, ktorá je poverená riadením oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, pod ktorý Orlovský most a cesta II/517 patrí. Tá sa v prvej etape rekonštruovala od mosta po križovatku pri Tescu.

Priebeh

Najdôležitejšou a zároveň najnáročnejšou časťou tejto etapy bol podľa jej slov Orlovský most, ktorý sa pred rekonštrukciou nachádzal v havarijnom stave. „Opravený, viac ako 70-ročný most budú môcť motoristi opäť v plnej miere využívať od 8. decembra, kedy ho odovzdá do užívania trenčiansky župan Jaroslav Baška spolu so zástupcami realizátora stavby a poslancami TSK za okres Považská Bystrica,“ pripojila Kukučková.

Táto rekonštrukcia mala podľa pôvodných plánov skončiť v máji 2020. Lenže projekt sa podľa vtedajšieho vyjadrenia TSK predražil o 413 302,12 eur (pôvodne mala celá rekonštrukcia aj s cestou stáť 3 814 801,87 eur) a zároveň sa posunul termín ukončenia stavebných prác na 14. september 2020. Neskôr sa spomínal ako koniec prác záver októbra 2020, štvrtým termínom sa stal tohtoročný december.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzerá na zrekonštruovanom Orlovskom moste krátko pred otvorením.

OBRAZOM: Zrekonštruovaný Orlovský most pred otvorením
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie