A je to tu! Meteorológovia varujú okres Považská pred lejakom, pozrite časy!

V Považskej Bystrici a okolí má poriadne zapršať, meteorológovia dokonca vydali pre náš okres varovanie. Pozrite podrobnosti.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku A je to tu! Meteorológovia varujú okres Považská pred lejakom, pozrite časy!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zverejnil výstražnú informáciu prvého stupňa, podľa ktorej si treba dať v Považskobys­trickom okrese pozor pred búrkami. Výstraha pred nimi platí pre náš okres v piatok 10. augusta od 12:00 do 21:00.

„V okrese Považská Bystrica je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ informuje web SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ píše na sa stránke SHMÚ.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk