Prehľad pre Považskobystričanov: Aké zaujímavé akcie prináša nový týždeň?

Ak ste si ešte neurobili program na tento týždeň, resp. hľadáte niečo zaujímavé, potom vám práve tento zoznam podujatí môže pomôcť.

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Prehľad pre Považskobystričanov: Aké zaujímavé akcie prináša nový týždeň?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Kreatívne tvorenie s Maťou Vaňousovou

14. augusta o 17:00, námestie pred domom kultúry

V poradí druhé kreatívne dielničky v CoolTajneRi s Maťkou, v ktorých si môžete vyskúšať vyrobiť mnoho užitočných ručne vyrobených vecičiek pre každodenné použitie. Príspevok na materiál sú dve eurá.

Kráľovná Kristína

14. augusta o 19:00, kino Mier

Dievča, ktoré zmenilo dejiny. Príbeh švédskej kráľovnej Kristíny, ktorá nastúpila na trón vo veku šiestich rokov, je portrétom extravagantnej mladej ženy, ktorá sa vzpierala tradícii i konvenciám a popritom zmenila beh dejín. Životopisná historická dráma.

Na cestách-necestách za Draculom

14. augusta o 20:00, námestie pred domom kultúry

Počas cestovateľského večera v CoolTajneRi sa s Robom Fapšom a Filipom Bednárom môžete vybrať do krajiny bájneho Draculu, do Rumunska. Vstup voľný.

Koncert Filipa Bednára a Roba Fapša

15. augusta o 19:00, námestie pred domom kultúry

Títo chalani okrem cestovania rovnako milujú aj hudbu a so svojimi autorskými skladbami sa v CoolTajneRi predstavia práve v tento večer. Vstup voľný.

Baby driver

15. augusta o 19:00, kino Mier

Akčné krimi Edgara Wrighta rozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby, ktorý robí šoféra bankovým lupičom. Keď sa zamiluje do čašníčky Debory, chce dať zbohom kriminálnej minulosti a začať nový život so ženou svojich snov. Jeho šéf sa však najlepšieho únikového šoféra tak ľahko nevzdá…

Workshop pre mamičky: Radíme sa s fyzioterapeutkou

16. augusta o 9:00, námestie pred domom kultúry

Ako každú stredu sa aj teraz bude v CoolTajneRi rozprávať na zaujímavú tému, tentoraz s pozvanou fyzioterapeutkou.

Srdečne vás vítame

16. augusta o 19:00, kino Mier

V hlavnej úlohe sa predstaví švihnutý Christian Clavier ako Jean-Etienne Fougerole, ktorý je veľmi rešpektovanou osobnosťou francúzskej literárnej scény. Tento humanista a vrcholný intelektuál žije vo svojom svete po boku bohatej manželky a je totálne odtrhnutý od reality. Francúzska komédia.

Recy Eko Days v CoolTajneRi

17. a 18. augusta o 15:00, námestie pred domom kultúry

Tento formát bude mať v CoolTajneRi premiéru. Počas dvoch dní sa v ňom zamerajú na efektívnu recykláciu, ekológiu a ochranu našej prírody. Vstup voľný.

Deň bojových umení

17. augusta o 17:00, námestie pred domom kultúry

Aikido, karate, kung-fu, zápasenie, džudo, thajský box. To všetko budete môcť vidieť v tento štvrtkový večer v CoolTajneRi. Vstup voľný.

Reparát z povinného čítania

18. augusta o 20:00, fontána pri kine Mier

Adrenalínová kabaretná komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla. Trojica hercov sa priamo pred vašimi očami pokúsi o nemožné. Len za necelú hodinu a dvadsať minút prelúskať látku celého povinného čítania.

Noc hradov a zrúcanín

19. augusta o 16:00, Považský hrad

Tohtoročná Noc hradov a zrúcanín bude už na vynovenom Považskom hrade. Ponúkne prehliadku hradu, barokovú hudbu, sokoliarov, divadlo, tvorivé dielne, lukostreľbu, výstavu historický predmetov.

Helenské hodové slávnosti

19. a 20. augusta, Rozkvet

Už 17. ročník podujatia na najmladšom a najväčšom sídlisku v meste Považská Bystrica. Na tradičnom podujatí na Rozkvete v nedeľu o 15:30 pod kaplnkou vystúpia: Heligonica, Bukasový masív, Hrdza, Kochanski, Rytmus (hudobná skupina). V sobotu o 18:00 na SZŠ DSA Rozkvet bude vernisáž výstavy fotografií a detských výtvarných prác, ktorú si môžete pozrieť v nedeľu od 11:00.

Futbal: Považská Bystrica – Stará Turá

20. augusta o 10:00, futbalový štadión

Považskobystričania odohrajú premiérový domáci zápas po postupe do piatej ligy, v ktorom privítajú Starú Turú. Ide o súboj mužstiev, ktoré v prvom kole zhodne vyhrali 2:1. Naši chlapci zvíťazili v Ladcoch po góle zo záveru duelu. Ako sa ukážu doma?

Home with you

Kino Mier

Všade doma, dobre najlepšie – predajná výstava fotografií na pomoc s prvým bývaním pre mladé páry, lebo domov je tam, kde som s tebou. Výstava potrvá do 31. augusta a pozrieť si ju môžete v pondelok a piatok od 8:00 do 16:00 a tiež v čase podujatí v kine Mier.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Výnimočné nebo nad Považskou a okolím: Najkrajšie noci v roku sa blížia, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame