Na Rozkvete túžia pokoriť rekord: PROGRAM hodových slávností, FOTO

Najväčšie sídlisko v Považskej Bystrici čakajú slávnosti. Pripravený je aj bohatý program. Čo všetko sa tento rok pripravilo?

Filip Chudý

Tento víkend sa uskutoční už 17. ročník Helenských hodových slávností (HHS), ktoré sa konajú na najväčšom považskobystrickom sídlisku Rozkvet. Hlavná časť sa odohrá v nedeľu 20. augusta od 15:30 v areáli detského ihriska pod Kaplnkou sv. Heleny, v ktorej o 10:00 bude slávnostná svätá omša. Ale už v sobotu 19. augusta vo vestibule Súkromnej základnej školy DSA Rozkvet bude od 18:00 vyhlásenie výsledkov letnej fotografickej súťaže FotoROZKVET 2017, zároveň sa uskutoční aj vernisáž výstavy fotografií a detských výtvarných prác. Výstava bude otvorená v nedeľu od 11:00 do 18:00.

„Srdečne pozívame všetkých občanov, ktorí chcú stráviť svoj voľný čas v príjemnom prostredí medzi priateľmi a susedmi, kde sa môžu odreagovať od každodenných problémov a zabaviť sa,“ povedala Darina Korbašová, predsedníčka VMČ Rozkvet.

Okrem tohto výboru sa na organizácii HHS podieľalo aj PX Centrum s mestom. Pod kaplnkou vystúpia skupiny Heligonica, Bukasový masív, Hrdza, Kochanski a Rytmus. Moderovať podujatie bude Pavol Hrobárik. „Program je hneď od úvodu zameraný tak, aby hral do tanca, podporil dobrú náladu a veselosť. Iný oproti minulosti je v tom, že hrať nám budú len skupiny. Vynechali sme detské vystúpenia, pretože občas sa báli mamičky pustiť svoje deti, ak bolo zlé počasie. Teraz teda program bude jasný za každého počasia a hudobné skupiny sa budú starať o pozitívnu náladu už od úvodu,“ uviedla Korbašová.

Tá zároveň verí, že tento rok im bude priať počasie, čo by mohlo pomôcť k rekordu návštevníkov na podujatí. „Úspech HHS totiž z veľkej miery záleží práve od počasia. Ak všetko pôjde dobre, verím, že pokoríme rekord a príde sa tento rok na podujatie zabaviť tisícka ľudí,“ doplnila predsedníčka VMČ Rozkvet s tým, že doteraz bolo maximom cca 800 ľudí.

Program Helenských hodových slávností 2017

Sobota 19. augusta

  • 18:00 – Vernisáž výstavy fotografií a detských výtvarných prác (vestibul SZŠ DSA Rozkvet)

Nedeľa 20. augusta

  • 10:00 – Slávnostná svätá omša (Kaplnka sv. Heleny)
  • 15:30 – Kultúrny program (detské ihrisko pod kaplnkou). Jeho orientačný harmonogram uvedený na facebookovej udalosti HHS: Podujatie otvorí o 15:30 Heligonica. Po ich vystúpení bude nasledovať otvorenie s príhovormi a niekedy okolo 16:30 by mal začať Bukasový masív, ktorý by mal mať približne hodinový priestor. Rovnaký priestor by mali mať Hrdza a Kochanski. Určite budú nejaké prestoje, ktoré bude vypĺňať moderátor Pavol Hrobárik. Podujatie ukončí kapela Rytmus, ktorá bude hrať až do konca akcie, cca 22:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Prázdninový víkend sa blíži: Ako sa dá prežiť v Považskej a okolí?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame