Bohatá porcia zábavy v Považskej a okolí: Na čo sa môžeme tešiť?

Nový prázdninový týždeň prináša obyvateľom nášho mesta a okolia ďalšie príležitosti na trávenie voľného času. Čo sa bude konať počas najbližších dní?

Filip Chudý
Ilustračný obrázok k článku Bohatá porcia zábavy v Považskej a okolí: Na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj: TASR

Olli Mäki

17. júla o 19:00, kino Mier

Dvadsaťpäťročný Olli Mäki, európsky amatérsky šampión v boxe, sa chystá na životný zápas o titul majstra sveta, vôbec prvý v jeho rodnej zemi. Skromný bojovník je náhle celebritou, celá krajina žije prostredníctvom športovca sen o veľkom víťazstve. Olli je pod tlakom médií aj ambiciózneho trénera Elisa, zároveň však stretáva pôvabnú Raiju a začne sa rodiť niečo špeciálne. Fínska dráma.

Spider-Man: Návrat domov

18. júla o 19:00, kino Mier

V očakávanom filme o obľúbenom superhrdinovi sa predstaví talentovaný Tom Holland ako Peter Parker snažiaci sa zosúladiť bežný stredoškolský život s povinnosťami superhrdinu. Po skúsenosti s Avengermi sa vracia domov k tete May a jeho mentorom sa stáva Tony Stark alias Iron Man. Na scéne sa však objaví nová hrozba, ktorá môže zničiť všetko, čo je Petrovi také drahé…

Workshop pre mamičky: Oči okaté a ich záludnosti

19. júla o 9:00, pri dome kultúry

Na pravidelnom stredajšom stretnutí mamičiek s deťmi v CoolTajneRi sa bude tentokrát rozprávať s optometristkou Jitkou Krasňanskou z optiky Fontána o detských očkách a ich záludnostiach. Vstup je ako vždy voľný.

Art hrad 2017

19. júla o 17:00, MG ART galéria

Slávnostné otvorenie výstavy výtvarných prác detí a mládeže vo veku 6 – 18 rokov na tému „Považskobystric­kého hradu“ privíta galéria na Ulici M.R. Štefánika. Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu o 17:00. Výstava potrvá do 6. augusta 2017. Otvorené je každý týždeň od utorka do piatka v čase 11:00 – 16:00.

Láska stojí za všetko

19. júla o 19:00, kino Mier

Madeline má sedemnásť a veľa číta. Nič iné totiž robiť nemôže. Jej imunita nedokáže bojovať s vonkajším svetom, a preto je stále zavretá doma vo svojej sterilnej izbe. Spoločnosť jej robia iba matka a ošetrovateľka. Všetko sa zmení v okamihu, keď pred domom v susedstve zaparkuje nákladné auto a vystúpi z neho Olly v čiernom tričku. Americký romantický film.

Valerián a mesto tisícich planét

20. a 23. júla o 19:00, kino Mier

Vesmír bez hraníc potrebuje hrdinov bez limitov. V 28. storočí tvoria Valerián a Laurelina dvojicu špeciálnych agentov poverených udržiavaním poriadku v celom vesmíre. Ich nadriadený z Ministerstva obrany ich poverí misiou do bizarného intergalaktického mesta Alfa. Francúzske sci-fi.

Filmový kvíz: Adaptácie slávnych literárnych diel

20. júla o 19:00, pri dome kultúry

Máte radi filmy? Príďte si teda preveriť vedomosti o slávnych filmových adaptáciách literárnych diel a zároveň si zahrať o peknú cenu. Vytvorte si svoj tím z minimálne 2 a maximálne 5 členov a poďte relaxovať pri skvelej atmosfére ďalšieho podujatia CoolTajnRu. Kvíz spoločne s diskusiou pre vás pripravil Marek Vatral a Považská knižnica v Považskej Bystrici.

NonSENs Noci svätojánskej

21. júla o 20:00, fontána pri kine Mier

Túlavé divadlo sa predstaví v Považskej Bystrici s hrou NonSENs Noci svätojánskej. Ide o hru Jakuba Nvotu podľa Shakespearovej komédie.

Country pod hviezdami

22. júla 15:30, amfiteáter v Praznove

Hudobný festival sólistov a skupín folkovej, country, bluegrass a trampskej hudby. Program vyplnia Rosa, Drienky, Harvestri, Allan Mikušek, Alabama, Túlaví vlci, Neznámi. O 22:00 bude country bál OuKeY. Prevbne tiež súťaž o najkrajší detský country kostým.

Futbal: Slovnaft Cup

22. júla 17:00

Úvodným kolom štartuje najvýznamnejšia pohárová súťaž u nás, ktorou je Slovenský pohár, aktuálne známy aj ako Slovnaft Cup. V Považskej a okolí sa odohrajú na úvod tri zápasy, všetky v rovnakom čase, z toho jedno derby. Navštíviť môžete súboje: MŠK Považská Bystrica – OK Častkovce, TJ Plevník – Drienové – OŠK Trenčianske Stankovce a TJ Partizán Prečín – TJ Partizán Domaniža.

Poďte na hrad!

22. júla 17:00, Považský hrad

Slávnostné otvorenie Považského hradu po rekonštrukcii. Môžete si prvýkrát pozrieť aj nové atrakcie hradu, pripravený bude aj program o histórii nášho hradu a ďalšie zaujímavosti.

„Bocian“ Riško

23. júla o 16:00, kino Mier

Leť za svojím snom! Riško je vrabec. A všetci to vedia. Všetci okrem Riška. Malá vtáčia sirota vyrastá v bocianej rodine, má bocianieho brata, bocianiu mamu, bocianieho otca a je samozrejme presvedčený, že sám sa narodil ako bocian. Lenže príde čas, kedy jeho adoptívna rodina vyráža na zimu do teplých krajín a Riška musia nechať doma. Animovaná komédia.

Home with you

Kino Mier

Všade doma, dobre najlepšie – predajná výstava fotografií na pomoc s prvým bývaním pre mladé páry, lebo domov je tam, kde som s tebou. Výstava potrvá do 31. augusta a pozrieť si ju môžete v pondelok a piatok od 8:00 do 16:00 a tiež v čase podujatí v kine Mier.

Jedy v prírode

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha do 30. novembra výstava, ktorá približuje nebezpečný svet prírodných jedov z ríše rastlín a živočíchov. Taktiež sa venuje pozornosť najrozličnejším živočíšnym jedom, vyskytujúcim sa nielen v našej prírode, ale i v zahraničí. Súčasťou výstavnej prezentácie sú aj zaujímavé prírodné exponáty a sprievodný program pre deti. Pozrieť si ju budete môcť každý pracovný deň od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Múzeum v Považskej s novou výstavou: Cenné informácie zvlášť v lete, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame